ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7416569
*
nr 741 6569
Spegel
Oval, höjd: 80
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 19:59:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 18:49:48
1
400 kr
19/2 13:44:17
2
150 kr
19/2 13:44:38
2
250 kr
19/2 15:10:53
3
350 kr
20/2 17:10:27
2
450 kr
20/2 18:24:24
1
Vinnande bud
20/2 19:22:50
2
550 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 741 6569
Spegel
Oval, höjd: 80
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 18:49:48 | 1 | 400 kr |
19/2 13:44:17 | 2 | 150 kr |
19/2 13:44:38 | 2 | 250 kr |
19/2 15:10:53 | 3 | 350 kr |
20/2 17:10:27 | 2 | 450 kr |
20/2 18:24:24 | 1 | Vinnande bud |
20/2 19:22:50 | 2 | 550 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58